Jesienny marazm na ligowym boisku - podsumowanie 8 kolejki Wyróżniony

Pierwsza liga już tak naprawdę jest rozstrzygnięta i podczas ostatniej kolejki było to widać. Spore problemy na ze składem tego dnia miały drużyny PP Klimag oraz Amarena United, które niestety nie stawiły się na swoje spotkanie i niestety tylko dwa spotkania mogliśmy obejrzeć w niedzielny poranek. Kto zagrał i co się działo podczas spotkań? Zapraszamy do relacji.

4.11.2021

Nadbużanka Słopsk - Puchate Wilki

Ten mecz odbył się w czwartek. Wynik spotkania 2-2. Całą relację tekstową przeczytacie w raporcie meczowym gdzie staraliśmy się opisać minuta po minucie to co działo się na boisku. Relacje minuta po minucie

Orlik Zabrodzie - Polonez FC

Pierwsze spotkanie podczas zmagań w ramach 8. kolejki zaserwowali nam zawodnicy Orlik Zabrodzie oraz Polonez FC. Obie drużyny przyjechały w dość mocno okrojonych składach, ale walczyły ze wszystkich sił. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i widać było, że pogoda ma duży wpływ na tempo rozgrywki. Panowie grali bardzo spokojny i stateczny futboll, aby nie narazić się na niepotrzebne kontuzje na koniec sezonu. W 17. minucie Bartosz Szczesny wykorzystuje podanie Dawida Koczara i umieszcza piłkę w siatce Orlika. Było to jedyne celne trafienie w tej połowie, wynik do przerwy 1:0 dla Poloneza. Druga połowa przebiegała już w zupełnie innym tempie. Udało się już obu ekipom dobrze rozgrzać i ruszyć do ataku. Bardzo skuteczny w swoich atakach był Polonez, który po przerwie mocno zaatakował bramkę Krystiana Falbowskiego. Wynik na 3:0 podnosi Jakub Zbrzeźniak oraz Dawid Koczara. W 35’ minucie Mariusz Szymaniak daje nadzieję swojej drużynie i zdobywa bramkę kontaktową. Niestety Polonez dość szybko odpowiedział dwoma bramkami na trafienie Mariusza - 5:1. Orlik próbował jeszcze zerwać się do walki o punkt, ale niestety zabrakło czasu. Zbyszek Pawlak oraz Mariusz jeszcze strzelili po bramce i na dwie minuty przed końcem meczu mieliśmy wynik 5:3. Orlik postawił wszystko na ostrą ofensywę co skutecznie w 49. minucie wykorzystuje Konrad Skoczeń i to on ustala wynik meczu na 6:3 dla Poloneza.

MediaTRY DarAlarm - Aamarena Untied

Amarena nie stawiła się na swoje spotkanie, mecz niestety się nie odbył. MediaTRY zdobywa 3 punkty poprzez walkower.

FC Wuhan  – Team Hangover

Trzecie spotkanie na ligowym boisku FC Wuhan - Team Hangover. Dla fanów Team Hangover po drużynie z początku sezonu został tylko kac. Pierwsze minuty spotkania to ponowne problemy ze skutecznością po stronie FC Wuhan. Te problemy wykorzystuje Jakub Wójcik, który po podaniu Michała Niemyjskiego otwiera wynik spotkania. Na szczęście dla Wuhan Mateusz Przybysz wykalibrował celownik i już po trzech minutach doprowadza do remisu. Dalsze ataki na bramkę “Kacowników” skutecznie odpierał Mateusz Ołdak, który w 23. oraz w 25. minucie musiał uznać wyższość odpowiednio Sebastiana Sasina i Mateusza Przybysza. Wynik do przerwy 3:1. Dość mocne słowa padające podczas przerwy na ławce Team Hangover miały zagrzać zawodników do walki. Niestety były to słowa rzucone na wiatr. W 44. minucie bezpośrednie podanie za plecy obrońców Mateusza Ołdaka, który przejął piłkę po wykonanym rzucie rożnym przez Wuhan wykorzystał Jakub Wotyra zamieniając je na bramkę. Team Hangover próbował dalej walczyć chociażby o remis, ale niestety. Mocno skuteczni w obronie Mateusz Kubalski i Sebastian Sasin odpierali i czyścili ataki “Kacowników” już w środku pola. Wynik końcowy spotkania 3:2.